0

MD Dijital Platform’dan Yeni Şafak’a Ziyaret

Geçtiğimiz gün Bayrampaşa’da bulunan Yeni şafak Gazetesi’nin binasına kimliği belirsiz kişiler tarafından molotoflu ve silahlı saldırı düzenlenmişti. Molotof kokteyli atan saldırganlar, daha sonra gazete binasını uzun namlulu silahlarla taramıştı. Her iki olayda ölen ya da yaralanan olmazken, binalar hasar görmüştü.

Medya Derneği Dijital Platform üyeleri bu saldırıları kınamak üzere Yeni Şafak Gazetesi’ni ziyaret etti. Platform üyeleriyle mutat yapılan toplantı Yeni Şafak’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. . Medya Derneği Dijital Platform Koordinatörü ve sabah.com.tr Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı Yunus Göksu, Medya Derneği Genel Sekreteri İbrahim Altay, haber7.com Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan, süperhaber.tv Genel Yayın Yönetmeni Cengiz Er, Ensonhaber.com Genel yayın Yönetmeni Serkan Kalemciler, İBB Medya A.Ş. Genel Müdürü Bekir Kaplan ziyarette hazır bulundu.

Platform üyeleri Yenisafak.com.tr Yazı işleri Müdürü Ersin Çelik ve Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül’e geçmiş olsun dileklerini iletirken, olayı kınayarak saldırıların kabul edilemez olduğu dile getirildi.